De Tandem-driedaagse: verfrissend en verrijkend!

Je bent hier: Home / Over Cedin / Nieuws en achtergrond / De Tandem-driedaagse: verfrissend en verrijkend

Achtergrond

De Tandem-driedaagse: verfrissend en verrijkend!

Cedin biedt al een aantal jaren het succesvolle cursusprogramma ‘Tandem-Driedaagse‘ aan. In deze cursus staat een inspirerende en effectieve samenwerking tussen directeur en intern begeleider centraal. In juni jl. volgde de directeur en de intern begeleider die onderdeel uitmaken van het stafteam van de Theresiaschool in Rotterdam Zuid de cursus Tandem-Driedaagse: leiderschap, management en cultuur.

‘Op onze school is er geen tandem van directeur en intern begeleider, maar werken directeur, adjunct-directeur, intern begeleider, didactisch coach en gedragscoach nauw samen,’ legt Chiqueta Augustin (intern begeleider) uit. ‘Als tandem binnen deze staf hebben wij deze cursus gedaan, maar wel met het oog dat het voor onze volledige staf bruikbaar is. Wij hebben aan de training meegedaan met als doel onze deskundigheid te bevorderen, de samenwerking nog meer te versterken en bovenal om collega’s, kinderen én ouders te bedienen. De verwachting was dat we inzicht zouden krijgen in wat al goed staat binnen onze school en wat wij als staf belangrijk vinden om goed onderwijs te bieden in een veilige omgeving waar kinderen aan het begin staan van hun plek in de maatschappij.’

Wat heeft de training opgeleverd?
‘De training was verfrissend en verrijkend. De kennis die we hebben opgedaan over het belang van zorg voor elkaar, is nog meer bevestigd. Ook weten we nu hoe belangrijk het is om regels op te stellen en afspraken te maken. De training heeft ons ook bewust gemaakt dat zorgen voor een ander ook kan betekenen dat je afscheid van elkaar moet nemen.’

Hoe zijn jullie nu in de praktijk aan de slag gegaan met de opgedane kennis uit deze cursus?
‘Binnen onze samenwerking hebben we nu een verandering in gang gezet om te voorkomen dat er wildgroei ontstaat. Iedereen is voortaan verantwoordelijk voor zijn of haar eigen taken. Dit was een echte eye-opener voor ons. Een school kan alleen succesvol zijn wanneer een ieder zijn vak verstaat en zijn / haar verantwoordelijkheid neemt en draagt. Wanneer je A zegt, zeg dan ook B en geen Z. Dit soort inzichten zijn fantastisch om mee verder te werken. We raden de cursus dan ook zeker aan!’

Belangstelling in de training?

Je kunt hier meer informatie vinden en je aanmelden.

Neem contact op

Heb je vragen over de dienstverlening van Cedin? Stuur ons een bericht en we nemen zo spoedig mogelijk contact met je op.

Start met typen en druk op enter om te zoeken..